7-8 MAJA 2015
Aktualności
I miedzynarodwa konferencja ETICSi
Unikatowy Kalkulator Łączników SSO już dostępny dla każdego
08.10.2018

Z początkiem października br. na stronie www.systemyocieplen.pl udostępniony został nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym Kalkulator Łączników SSO. Narzędzie wprowadza innowacyjną metodologię obliczeń wymaganej liczby i układu łączników mechanicznych na elewacji – zależnie od ciśnienia wiatru w poszczególnych strefach ściany, znajdujących się w różnym oddaleniu od naroży. Dzięki temu można określić prawidłowe mocowanie mechaniczne termoizolacji w systemach ociepleń ETICS. Oprogramowanie jest autorskim projektem dr inż. Mariusza Gaczka z Instytutu Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej, przygotowanym we współpracy z Komisją Techniczną Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Premiera Kalkulatora odbyła się podczas V Międzynarodowej Konferencji ETICS w maju br. To kolejna inicjatywa zrealizowana w ramach misji propagowania wiedzy w dziedzinie systemów ociepleń przez obchodzące 15-lecie działalności Stowarzyszenie.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
SSO ponownie zjednoczyło branżę
23.05.2018

141 osób z Polski oraz z Niemiec, Włoch, Litwy i Ukrainy wzięło udział w jubileuszowej V Międzynarodowej Konferencji ETICS zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) 9-11 maja br. w Łochowie. Najważniejsze spotkanie polskiego sektora ociepleń, największego w Unii Europejskiej, było też okazją do obchodów 15-lecia SSO.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
Od 15 lat na rzecz jakości w polskiej branży ociepleń
10.05.2018

W roku 2018 Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży ociepleń. Nasza organizacja, założona w 2003 roku przez 5 firm, dzisiaj zrzesza 30 podmiotów – producentów systemów ociepleń ETICS i ich komponentów oraz dwa stowarzyszenia branżowe producentów materiałów termoizolacyjnych. Stowarzyszenie realizuje projekty, które propagują wiedzę na temat systemów ociepleń wśród różnych grup odbiorców. Dzięki edukacji rośnie świadomość znaczenia jakości i kompletności stosowanych na elewacjach rozwiązań.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
V Międzynarodowa Konferencja ETICS na żywo
09.05.2018

Relacja z naszej konferencji na żywo na profilu SSO na Twitterze.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
SSO zapowiada premierę nowatorskiego programu obliczeniowego dla systemów ociepleń
08.05.2018

Podczas V Międzynarodowej Konferencji ETICS w dniach 9-11 maja 2018 roku w Łochowie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) zaprezentuje Kalkulator łączników SSO, ułatwiający prawidłowy montaż mechaniczny termoizolacji w systemach ociepleń. Jest to nowatorski program określający liczbę niezbędnych łączników mechanicznych zależnie od siły oddziaływania wiatru na elewacje budynków. Kalkulator, pierwszy na polskim rynku o takim zakresie analityczno-obliczeniowym, zaprojektowano w ramach współpracy Komisji Technicznej SSO z Politechniką Poznańską.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
Conference agenda in English
05.05.2018

Our English speaking participants are kindly invited to find the conference details and schedule here.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
European Association for ETICS kibicuje naszej konferencji
04.05.2018

European Association for ETICS poleca V Międzynarodową Konferencję ETICS jako branżowe wydarzenie wielkiej wagi. Dziękujemy!

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń zaprasza na podwójny jubileusz
26.04.2018

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) ogłosiło plan jubileuszowej V Międzynarodowej Konferencji ETICS, która odbędzie się w dniach 9-11 maja 2018 roku w Łochowie, wraz z 15-leciem Stowarzyszenia. W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia reprezentantów Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, krajowych instytutów badawczych z branży budowlanej oraz polskich i europejskich organizacji branżowych. Prelekcje dotyczyć będą najistotniejszych dla sektora ociepleń zagadnień, takich jak kontrola badania właściwości wyrobów, innowacyjne rozwiązania w systemach ociepleń i możliwości wykorzystania tej energooszczędnej technologii, od ponad 60 lat stosowanej do izolacji ścian budynków.

I miedzynarodwa konferencja ETICSi
W maju jubileuszowe święto branży ociepleń: 15-lecie SSO i V Międzynarodowa Konferencja ETICS
28.03.2018

9-11 maja 2018 roku w Łochowie odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze spotkanie branżowe polskiego sektora ociepleń i chemii budowlanej. Jego gospodarzem będzie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), które w tym roku połączy naukową debatę ze swoim 15-leciem. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.